زمان مناسب انتشار پست در سایت و فضای مجازی مستلزم دانستن نکات بسیاری می باشد. یکی از اهداف فعالیت در شبکه های مجازی جذب مخاطب و کاربران فعال می باشد تا باعث بالا رفتن ترافیک سایت و بازدیدهای سایت شود. انتشار پست در سایت می تواند کمک شایانی به ارتقای کسب و کار اینترنتی شما باشد، البته این در صورتی است که زمانبندی درستی برای آن در نظر گرفته باشید. امروزه کسب و کارهای بسیار زیادی در حوزه اینترنت و فضای مجازی در حال فعالیت و گسترش دامنه مخاطبان خود می باشند که در نهایت موجب فروش چند برابری و رشد تجارت خواهد شد. اما تولید محتوا در سایت آنطور که به نظر می رسد، کار چندان ساده ای نمی باشد و مستلزم کسب دانش و مهارت کافی می باشد.

زمان انتشار پست در سایت با توجه به مصرف اینترنت

اینکه زمان مناسب انتشار پست در سایت و یا شبکه های اجتماعی را چگونه بفهمیم کافیست سری به آمار سرانه مصرف اینترنت در شبانه روز در طول سال بزنید. به طور حتم بیشتر حجم های اینترنتی مصرف شده به دلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی می باشد. پس بهترین زمان برای انتشار پست در سایت زمانی می باشد که اکثر کاربران اینترنتی فعال می باشند و مطمئن خواهید بود که پست و محتوای منتشر شده در سایت شما بازدید حداکثری خواهد داشت.

در صورتی که به عنوان ادمین یک سایت و پیج اینستاگرامی این موضوع را رعایت نکنید، رقبای شما با انتشار به موقع محتوای خود در سایت مخاطبان بیشتری را درگیر خواهند کرد و در نهایت سایت شما با وجود فعالیت و تلاش برای تولید محتوا یک سایت غیر فعال شناخته خواهد شد. در نهایت با مرور زمان مخاطبان خود را از دست خواهید داد که به نوعی پایان تجارت مجازی شما خواهد بود.

انتشار پست در سایت با توجه به نوع مخاطب

اگر هدفی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید مختص مخاطبان خاصی باشد و تمامی مشاغل و اقشار جامعه را دربرنمی گیرد، بررسی چند نکته ساده می تواند راهگشای شما در پیدا کردن زمان مناسب انتشار پست در سایت باشد. به طور مثال فرض کنیم شما برای شرکت خدماتی خود یک سایت اطلاع رسانی طراحی کرده اید که در طول روز اطلاعات مختلفی را در قالب پست های تصویر و محتواهای متنی در اختیار مخاطب خود قرار می دهید.

اول باید جامعه هدف و مخاطب خود را مشخص کنید، اگر خدمات شما برای خانم های کارمند می باشد باید فعالیت های روزمره یک خانم شاغل را در نظر بگیرید. اینکه در میانه روز مشغول فعالیت در محیط کاری می باشد و به طور حتم شبکه های مجازی را در ساعات اداری دنبال نخواهد کرد. احتمالا ساعات اولیه صبح و عصر و نیمه شب احتمال بازدید این دسته از مخاطبان از فضای مجازی وجود دارد. پس زمان مناسب برای مطلع شدن این مخاطب در همین بازه های زمانی گنجانده خواهد شد.

بستر کار اینترنتی خود را مشخص کنید

اینکه شما در کدام سایت ها مشغول به فعالیت و تبلیغات هستید نیز در زمان انتشار پست در سایت بسیار تاثیرگذار می باشد. اینکه شما در چه ساعتی از شبانه روز اقدام به انتشار محتوای خود کنید کاملا بستگی به نوع سایتی دارد که در آن مشغول به فعالیت می باشید.

به طور معمول افرادی که از اینستاگرام استفاده می کنند با کسانی که در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک فعالیت دارند، بازه زمانی که آنلاین هستند کاملا متفاوت می باشد. شاید بتوان دلیل این تفاوت را در نوع برنامه نویسی این اپلیکیشن ها دانست که بیشتر کاربران اینستاگرام با تلفن همراه خود در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند در صورتی که کاربران فیسبوک ملزم به استفاده از لپ تاپ می باشند.

اما بهترین بستر برای جذب بیشتر مخاطب، اپلیکیشنی می باشد که بیشترین مخاطب را داشته باشد و افراد بیشتری توانایی دسترسی به آن را دارند. به بیان ساده تر اپ هایی که احتیاج به استفاده از فیلترشکن دارند و سرعت پایین تری دارند، با گذشت زمان محبوبیت اولیه خود را از دست خواهند داد.

زمان مناسب انتشار پست در اینستاگرام

اگر فضای مجازی که برای معرفی و گسترش کسب و کار خود در نظر گرفته اید اپلیکیشن اینستاگرام باشد، می توانید با استفاده از اپلیکیشن های اینستاگرامی مختلفی ساعت مناسب انتشار پست در سایت را پیدا کنید. ربات های مختلف و بسیار زیادی برای اینستاگرام برنامه نویسی شده اند که به راحتی می تواند شما را در مدیریت اطلاعات کمک کند. اگر حساب تجاری در اینستاگرام داشته باشید به طور خودکار ساعت مناسب برای انتشار پست را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اما یکی از ویژگی های منحصر به فرد اینستاگرام کاربران متنوع آن می باشد. شاید کاربران و فالوورهای پیج اینستاگرامی شما از اقصی نقاط جهان باشند که سبب شود نتوانید یک بازه زمانی مشخص برای انتشار پست خود در نظر بگیرید. اما قابلیت جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده این مشکل چند ملیتی را به طور کامل مرتفع کرده است. کافیست پستی که در صفحه خود منتشر کرده اید را در ساعات مختلف روز به صورت استوری آپلود کنید تا بتوانید درصد بیشتری از مخاطبان خود را جذب کنید.

راهکار مناسب برای انتشار پست در سایت های فیلتر شده

متاسفانه در کشور ما بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک فیلتر هستند و کاربران مجبور هستند از فیلترشکن استفاده کنند. اما باعث نشده که محبوبیت خود را به طور کامل از دست بدهند هنوز هم کاربران بسیاری در این شبکه ها فعالیت می کنند. مسلما استفاده از فیلتر شکن وقت بیشتری را از کاربران این دسته از شبکه های اجتماعی خواهد گرفت. به همین دلیل بیشتر کاربران در آخر هفته مانند روزهای پنجشنبه در این شبکه های اجتماعی آنلاین هستند. اگر به طور حرفه ای در این شبکه های فعالیت می کنید آخر هفته ها زمان مناسبی برای انتشار پست در سایت خواهد بود.

لینک‌های پیشنهادی:

[آشنایی با انتخاب کلید واژه کانونی مناسب]،[آشنایی با محتوای کاربر پسند]،[اهمیت سفارش تولید محتوا و برون سپاری محتوا]،[آموزش تولید محتوای حرفه‌ای به زبان ساده]

2 thoughts on “زمان مناسب انتشار پست در سایت؟

  1. محمد says:

    خیلی ممنون از سایت خوبتون مطلب خوبی بود از این مطالب باز هم منتشر کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *